Filmy
Harry Potter a kámen mudrců
Harry Potter a tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a princ dvojí krve
Harry Potter a relikvie smrti

Knihy
Harry Potter a kámen mudrců
Harry Potter a tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixův řád
Harry Potter a princ dvojí krve
Harry Potter a relikvie smrti

Návštěvnost
TOPlist
Film
Harry Potter a relikvie smrti
Původní název - Harry Potter and the Deathly Hallows
Žánr - dobrodružný, drama, rodinný, fantasy
Námět - J. K. Rowlingová
Délka - 146 minut
Distribuce Warner Bros.
Premiéra první část - 11. listopadu 2010
druhá část - 15. července 2011

Zajímavosti:
- Ještě než byla napsána kniha, filmaři předpokládali, že bude Harry Potter a relikvie smrti jediný film, ale kvůli rozsahu knihy a důležitosti jednotlivých scén se producenti rozhodli, že se nemůže nic vynechat, tudíž film rozdělili na 2 části.
- M. Night Shyamalan se zajímal o režírování tohoto filmu.
- 16. února 2009 započalo 56týdenní natáčení.
- Doubler Daniela Radcliffa David Holmer (25) byl při natáčení vážně zraněn. Když točil vzdušnou scénu, po které následovala exploze, vážně si poranil záda.
- John Williams, který složil soundtrack k prvním 3 filmům série Harryho Pottera, vyjádřil zájem i o tento díl.
- Domhnall Gleeson, který hraje Billa Weasleyho, je synem Brendana Gleesona (Pošuk Moody).
- Guillermo Del Toro vyjádřil zájem o režírování tohoto filmu.
- Štáb nakoupil ve starožitnictví staré stoly, židle a skříně ze 30. let. Majitel starožitnictví byl nesmírně šťasten, že se těchto kusů zbavil, protože nábytek z tohoto období je moc velký a těžký a nikdo o něj neměl zájem.
- Pro natáčení byl postaven dům z lastur, na který se jich muselo ručně připevnit asi 1600.
- Tvůrci museli přesunout scénář k filmu do bezpečí poté, co se zloději několikrát vloupali do domu Devona Murraye (Seamus Finnigan) v Kildare, aby ho ukradli.
- První a druhá část Relikvie smrti se točí současně.
- Náklady na výrobu: 250 milionů dolarů.
- Skřeta Griphooka hrál v prvním filmu Verne Troyer, což z něj dělalo jednoho z mála amerických herců ve filmu, jeho hlas však nadaboval Warwick Davis. V tomto filmu Davis Griphooka nejen dabuje, ale jej i hraje. Davis také samozřejmě hraje profesora Filiuse Kratiknota jako v předchozích dílech.
- Nicholas Hooper odmítl možnost složit hudbu k posledním dvěma filmům potterovské ságy, protože práce na Fénixově řádu a Princi dvojí krve si vybrala daň na jeho rodinném životě.
- Sophie Thompson, která hraje Mafaldu Hopkirkovou, je sestra Emmy Thompson, která hrála profesorku Trelawneyovou ve třetím a pátém dílu série.
- Poprvé od snímku Statečné srdce (1995) se spolu před kamerou opět setkávají Brendan Gleeson a David O'Hara.
- Daniel Radcliffe nastydl poté, co během natáčení pobýval hodiny v bahně a špíně.
- Protagonisté z tohoto filmu John Hurt a Brendan Gleeson se setkali již na natáčení snímku Pastvina (1990), kde se objevil i Richard Harris, původní představitel profesora Brumbála. S Tobym Jonesem se pak Hurt setkal během produkce filmů Sloní muž (1981) a Černý kotel (1985).
- Členové obsazení John Hurt a Bill Nighy sehráli významné role v adaptacích další slavné fantasy série - Pána prstenů. Hurt byl hlasem Aragorna v adaptaci od Ralpha Bakshiho z roku 1978. Nighy namluvil Sama Křepelku pro rozhlasovou adaptaci od BBC.
- V dubnu 2010 byla ohlášena ztráta 118stránkového přísně utajovaného scénáře. Spis byl nalezen návštěvníkem pod stolem v jedné z hospod v Kings Langley v hrabství Hertfordshire, kde štáb oslavoval, že se daří dohánět zpoždění natáčení. Scénář se nakonec dostal do rukou redaktorů magazínu The Sun, kteří ho vrátili zpět studiu Warner Bros. a nic bližšího z jeho obsahu neprozradili.